ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովում ավարտվեց նախագահի տեղակալի ընտրության հարցը
Արման Եղոյանի նախագահությամբ օգոստոսի 27-ին կայացավ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը:
Նիստի սկզբում հանձնաժողովը հաստատեց իր գործունեության աշխատակարգը, որից հետո քննարկեց հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի ընտրության հարցը: Արման Եղոյանը նշեց, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունն այս պաշտոնում առաջադրել է Մերի Գալստյանի թեկնածությունը:
Շնորհակալություն հայտնելով իր թեկնածության առաջադրման համար՝ Մերի Գալստյանը հույս հայտնեց, որ թե՛ իշխող, թե՛ ընդդիմադիր պատգամավորների հետ կկարողանան արդյունավետ աշխատել հանձնաժողովի օրակարգի խնդիրների սպասարկման շուրջ:

Issue of Electing Deputy Chair in NA Standing Committee on European Integration Ended
The sitting of the NA Standing Committee on European Integration moderated by Arman Yeghoyan was held on August 27.
At the beginning of the sitting, the Committee approved the work order of its activity and after which debated the issue of electing the Deputy Chair of the Committee. Arman Yeghoyan noted that the Civil Contract Faction nominated Meri Galstyan’s candidacy in this post.
Thanking the Civil Contract Faction for nominating her as a candidate, Meri Galstyan expressed hope that they would be able to work effectively with both the ruling and opposition deputies to solve the problems of the Committee agenda.